Hizmetlerimiz

CNC Torna İşleme


CNC torna işleme, bir CNC (Bilgisayarlı Sayısal Kontrol) makinesi kullanarak parça imalatı yapmak için kullanılan bir işlemdir. CNC torna tezgahları, belirli kesici takımları kullanarak döner bir parçanın yüzeyini düzenlemek için programlanabilirler.

CNC işleme makineleri inanılmaz derecede hassas makinelerdir. İnsan saçı genişliği kadar (0,003 mm) hassas oranda kesim yapma yetenekleri vardır.

CNC Torna işleme nasıl yapılır?

İşlem bir parça tasarımı oluşturmakla başlar. Öncelikle Bir CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) yazılımı kullanarak üç boyutlu bir parça tasarımı oluşturulur. Bu tasarım daha sonra CAM (Bilgisayar Destekli Üretim) yazılımı kullanılarak bir CNC'ye dönüştürülür. Bu CNC programı, torna tezgahının kesici takımlarını hangi yolları izleyeceğini, hangi son takımların bağlantısını ve ne zaman bağlantısını belirler.

Torna işlemi sırasında, parça bir kafa mili hatları ve sonraki son takımlar belirli bir yol boyunca hareket eder. Kesici takımlar, parça üzerindeki malzemeyi keser ve şekillendirir, böylece parça istenen boyut, şekil ve yüzey pürüzlülüğüne sahip olur.Ne tür işlemler yapılabiir?

CNC torna işlemi, metal, plastik, ahşap ve kompozit malzemeler gibi birçok farklı malzemede uygulanabilir. Torna işlemi, hassas tolerans gereksinimleri üretimi için özellikle uygundur ve seri üretimde kullanılır.


CNC torna tezgahlarında şu işlemler yapılabilmektedir: Silindirik tornalama, Profil tornalama, Alın tornalama, Kanal açma, Vida açma, Delik delme, Kılavuzla vida açma, Raybalama, Delik büyütme, Delik içine kanal açma, Parçanın alnına kanal açma, Tırtıl açma, Kavis ve pah operasyonları vb.DİĞER HİZMETLER
Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım