Hizmetlerimiz

İşleme Merkezi

CNC işleme merkezi talaşlı imalat teknolojilerini bir araya getiren ve tüm bunları otomatize edebilen makinalara verilen genel isimdir. İşleme merkezi, otomatik takım değiştirme işlevine sahip olan ve daha sonra iş parçasının bir kez sıkıştırılmasından sonra çok işlemli işlemeyi yürüten makine aletini ifade eder. CNC işleme merkezleri ile farklı talaşlı imalat yöntemlerini çok hassas ve hızlı bir şekilde uygulayabiliriz.

İşleme merkezleri genellikle yatay, dikey ve üniversal işleme merkezlerine iş milinin ve iş tablasının göreceli konumu ile ayrılır.

Avantajları:

CNC işleme merkezi pek çok avantaja sahiptir. En büyük avantajlarından biri zaman kaybını önlemesi ve seri üretimi mümkün kılmasıdır. CNC işleme merkezinde tezgâhın ayarlama zamanı da çok kısadır. Ayarlama, ölçü, kontrol, manuel hareket vb. gibi nedenlerle oluşan zaman kaybı ortadan kalkmış olur. 

Depolama konusunda da avantaj sağlar çünkü daha az yere ihtiyaç duyar. Parça üzerinde yapılacak değişiklikler programın ilgili bölümüne girildikten sonra seri olarak üretim gerçekleşebilir.

İşleme birimlerine erişim kolaydır. İşleme sırasında makine maksimum verimlilik sağlar. Kenar malzemelerin yüklenmesi kolay ve hızlıdır yanı sıra malzemelerin değişimi de kolaydır. Enerji verimliliğinin yüksek olması da bir diğer avantajlarındandır. 


CNC İşleme Merkezinin Çeşitleri


CNC işleme merkezlerinin uygulama alanları, güç ihtiyacı ve işleme teknolojilerine göre çok farklı çeşitleri ve varyasyonları bulunmaktadır. İşleme merkezleri genellikle yatay, dikey ve üniversal işleme merkezlerine iş milinin ve iş tablasının göreceli konumu ile ayrılır.


Yatay İşleme Merkezi

Esas olarak kutu tipi parçaların işlenmesi için uygun olan mil ekseni ve çalışma tezgahı paralel işleme merkezi kümesini ifade eder. Genel olarak cnc yatay işleme merkezleri cnc dik işleme merkezlerine göre daha güçlü, rijit ve yüksek talaş kapasitesine sahiptirler.


Dikey İşleme Merkezi

İmalat sanayinde kullanılan en tipik ve standart işleme tezgahlarından birisidir. Esas olarak levha tipi, disk tipi, kalıp ve küçük kabuklu karmaşık parçaların işlenmesi için işleme merkezinin mil ekseni ve tabla dikey ayarını ifade eder.


Universal İşleme Merkezi

Çok işlemcili eksen bağlantı tipi işleme merkezidir. Dikey ve yatay freze işmiline sahip oldukları ve birçok şekilde genişletilebildikleri için freze makineleri arasında çok yönlü esnektir. Bıçakların, kalıpların, kesici takımların ve karmaşık uzay yüzeylerine sahip diğer iş parçalarının işlenmesi için uygundur.

DİĞER HİZMETLER
Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım