Hizmetlerimiz

Frezeleme

Frezeleme talaşlı imalat yöntemlerinden biridir. CNC Frezeleme makinesinin ham maddenin yüzey veya çevresinde belirli hareketler yaparak o parçayı işlemesine frezeleme denmektedir.

Frezeleme işlemini yaparken işlenen parçanın sabit kalması ve asla yerinden oynamaması gerekir. Meydana gelebilecek bir titreme, freze milinin parçaya değerek, kullanışsız olmasına yol açar. Freze makineleri, kesme ve şekillendirme işlemlerinde birçok farklı yüzeyde ve birçok farklı amaç için kullanılabilmektedir, dişli çark açma, kanal açma, oluk açma, pah çekme, yan işleme, havuz işleme, açılı yüzeylerin parçalara bölünmesi, farklı açılara sahip iş parçalarının şekillendirilmesi gibi birçok farklı işlerde kullanılabilmektedir. 

Frezeleme operasyonuyla farklı yüzey ve şekilleri elde etmek için farklı geometrilere sahip kesici takımlar kullanılır. 

En çok kullanılan frezeleme kesici takımları; tarama kafaları, parmak frezeler, matkaplar, takma uçlu frezeler, takma uçlu matkaplar, raybalar, küresel frezeler, kılavuzlardır.

Freze tezgâhları, kesici takımların hareketleri ile talaş kaldırmaktadır. Hareket kabiliyetine sahiptir. Bu hareket kabiliyeti, torna tezgahında gerçekleştirilemeyen kot farklarının rahatça gerçekleşmesine olanak sağlar. Torna tezgâhı ve freze tezgâhın farklarından biri iş parçasının dönüp dönmemesidir.

DİĞER HİZMETLERİMİZ
Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım