Hizmetlerimiz

Hidrolik Silindir Bakımı

İşletmenizdeki hidrolik silindirlerin bakım ve tadilatlarını titizlikle gerçekleştirmekteyiz.

Hidrolik silindirlerde genel olarak yağ içerisinde hava problemi ile çok sık karșılașılır. En ciddi hasarlar yağın içindeki havanın dizel etkisi patlamasından olur. Süratle sıkıștırılan hava aniden o kadar yüksek bir sıcaklığa erișir ki, ortamdaki hava-yağ karıșımının yanarak patlamasına neden olur. Değișken yüklere karșı çalıșan silindirlerde bu durum daha fazla görülür. Bu patlama sırasında patlamanın olduğu bölgede basınç nominal çalıșma basıncının 5 ile 6 misli artmasına sebep olur.Bu da bașta sızdırmazlık elemanı olmak üzere yataklama malzemeleri ve metal yüzeylerde hasara yol açar. Sızdırmazlık elemanı ve termoplastik parçalarda hasar, bölgesel yanma ve erime șeklinde görülür.

Dizel etkisinin yol açtığı hasarlar göz önüne alınırsa, yağ içindeki hava miktarının kontrolünün çok önemli olduğu anlașılmaktadır. Bu nedenle yağ tankı içerisine, pompaya, valflere ve silindirlere havanın girmemesi için önlemler alınmalıdır. Bir silindir değiștirilirken veya yeni devreye alınırken içerisinde hava olmadığından emin olunmalıdır. Aksi taktirde sızdırmazlık elemanı bozulacaktır. Normal basınçta yağın hava doygunluk noktası așıldığı anda sistem tehlikededir. 

Normal basınçta yağın hava doygunluk noktası așıldığı anda sistem tehlikededir. Hatta doygunluk noktasının altında bile sistemde olușacak vakum havayı yağdan yoğușturarak ayırabilir ve sızdırmazlık elemanına hasar verebilir.

Sorunlu bir silindirde hasarlı bir sızdırmazlık elemanı sökülürken mutlaka bu pistonun tasarımcısı ve sızdırmazlık elemanı üreticisi ile birlikte incelenmelidir. Zira sızdırmazlık elemanının yenisi ile değiștirilmesi sorunu çözmeyecektir.

Hidrolik silindirlerde sık olarak karşılaşılan problemlerden biri de hidrodinamik basınçtır. Hidrodinamik basınç, hidrolik silindirlerdeki sızdırmazlık elemanları ile yataklama elemanı arasında kalan boșluktaki basıncın, sistem basıncının çok üzerinde bir değere ulașarak sızdırmazlık elemanını kalıcı deformasyona uğratmasıdır. DİĞER HİZMETLERİMİZ
Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım